Obálka audioknihy Strach

Interpret: Ladislav Mrkvička
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2013

Sbírka povídek jednoho z nejznámějších francouzských spisovatelů. Patřil ke skvělým znalcům lidského nitra. Nahrávka přináší povídky spojené s tématem záhady a úzkosti. Jde o prózy s nádechem hororu, tajemné příběhy lidských duší. Sugestivně je oživil Ladislav Mrkvička.

Guy de Maupassant (1850-1893)
Jeden z nejznámějších francouzských spisovatelů, představitel literárního realismu a naturalismu.
Guy de Maupassant je autorem šesti románů a několik desítek novel a povídek. Zejména povídky přinesly Maupassantovi velký úspěch pro své rozmanité náměty z normandského venkova či městského prostředí a autorův vypravěčský talent. V dějinách moderní literatury se právem počítá k nejbystřejším pozorovatelům a vykladačům lidského nitra.
Výbor povídek s názvem Strach nám představuje autora v málo známé podobě, jako tvůrce hororů. Pro románovou tvorbu je typické zaměření na měšťanskou a aristokratickou vrstvu. Nejznámějším patří Miláček, v němž se autor stylizoval do hlavní postavy - Georgese Duroye.

Obsah:
1. Horská chata
2. Zbabělec
3. Noc
4. On?

Strach - audiokniha obsahuje sbírku povídek, jejichž autorem je Guy de Maupassant. Čte Ladislav Mrkvička.