Obálka audioknihy Vadí, nevadí

Interpret: Lucie Pernetová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018

Tracy Beakerová žije v dětském domově a čeká, až se pro ni vrátí její fantastická máma a odveze ji svým fárem někam hodně daleko. Mezitím putuje mezi různými pěstouny a její sociální pracovnice Bess (co je dotěrná jak pes) z ní šediví. Bess daruje Tracy deník, do kterého má zaznamenávat příhody ze svého života a Tracy zjišťuje, že ji to docela baví. A tak když jednoho dne zavítá do dětského domova skutečná spisovatelka Mandy, Tracy se s ní rychle spřátelí. A nepřeje si nic jiného, než aby se jí Mandy ujala...

Jacqueline Wilsonová (1945)
Spisovatelkou chtěla být už od malička a svou první „knihu“ napsala v devíti letech. Proslavila ji především tvorba pro děti, ale napsala také několik detektivních románů a rozhlasových her. Je držitelkou řady prestižních ocenění jako Cena za nejlepší dětský román deníku Guardian, Cena Smarties nebo ocenění Dětská kniha roku. V roce 2002 jí byl za její literární přínos udělen Řád britského impéria. Její knihy byly přeloženy do 34 jazyků a jen v Velké Británii se jich prodalo více než 38 milionů výtisků. Žije v Surrey, má dospělou dceru.

Lucie Pernetová (1978)
Po absolvování gymnázia nastoupila jako elévka do Městského divadla v Mostě. Po šesti letech, která považuje za svou hereckou školu, dostala nabídku angažmá v divadle ABC. Tam strávila třináct sezon. Nyní je na volné noze. Hraje v představeních divadla ABC, v Činoherním klubu, v divadle Palace, zkouší ve Studiu Dva. Spolupracuje s Českým rozhlasem. Je hlasem Tryskomyši ve Studiu kamarád. Moderuje spolu s Marko Ivanovičem koncertní řadu Orchestr na dotek S.O. hl. m. Prahy FOK. Je maminkou Barbory a Jana.

Nahrávka vznikla podle knihy Jacqueline Wilsonové Vadí nevadí vydané nakladatelstvím BB art v Praze v roce 2011. Text Copyright © Jacqueline Wilson, 1991. Z anglického originálu The Story of Tracy Beaker vydaného nakladatelstvím Doubleday ve Velké Británii v roce 1991 přeložila Daniela Feltová. Translation © Daniela Feltová, 2001, 2008. Režie Alexandra Bauerová. Hudba Mario Buzzi. Zvuk Jiří Pochvalovský. Illustrations copyright © 1991 by Nick Sharrat. Design obalu pro CD Michaela Nussbergerová. Foto autora © Geoff Langan. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v únoru 2018.

Vadí nevadí - audiokniha obsahuje příběh mladé dívky z dětského domova, jejímž snem je stát se spisovatelkou. Napsala: Jacqueline Wilsonová a čte Lucie Pernetová.