Apex Legends Mobile

Apex Legends Mobile

Získat pro:

iOS Android

Developer: ELECTRONIC ARTS
Vydáno: 2022

Platforma: iosandroid

Apex Legends je populární střílečka pro počítače a konzole. Tohle je její mobilní verze, která je sice velmi podobná, ale má i něco do sebe.

Apex Legends je unikátní hlavně díky hrdinům, kteří mají své speciální schopnosti. Pokud je takticky použijete v boji, mohou vám přinést klidně vítězství v celém zápase. V době celosvětového spuštění se jich ve hře nachází 10, přičemž 9 z nich pochází z původní počítačové a konzolové verze. Jsou jimi Bloodhound, Lifeline, Bangalore, Octane, Gibraltar, Pathfinder, Wraith, Caustic a Mirage. Exkluzivitou je Fade, který se třeba dokáže teleportovat na předchozí místo.

Hrdiny si postupně odemykáte za zkušenosti, jež získáte na konci každého zápasu. Čím lépe si povedete, tím více zkušeností získáte. Fade ale zase musí být výjimkou, a tak ho lze získat buď zakoupením za herní měnu nebo odemknutím v Battle Passu. Ten je klasicky rozdělen na prémiovou (placenou) a standardní část a nabízí převážně kosmetické odměny (skiny, animace apod.).

Důležité je také zmínit herní režimy. Tím hlavním je battle royale – hráči vyskočí z lodi, která přelétá nad mapou, vybaví se zbraněmi a dalšími předměty a snaží se zůstat na mapě jako poslední. Hrají přitom v týmech po třech. Od osmé úrovně se odemyká i možnost hodnocené bitvy, ve které budete zařazeni do skupiny podle toho, jaké výkony podáváte.

V režimu týmového deathmatche jsou hráči rozděleni do týmů po šesti a získávají body za zabíjení soupeřů. Jakmile dosáhnou potřebné hranice, jejich družstvo vyhraje. A nakonec jsou zde arény. Se svými dvěma spoluhráči máte za úkol zneškodnit celou nepřátelskou trojici pro výhru v kole. Nakonec si můžete vyzkoušet limitovaný mód Quick Battle, který funguje jako ten klasický, ale hra začíná s omezeným prostorem a je pro méně lidí.

více

Naše recenze

Byli jsme příjemně překvapeni, jak se vývojářům povedlo vytvořit mobilní adaptaci, tak obsáhlé hry. Apex Legends Mobile funguje výborně a přesně tak, jak jsme na to z počítačů zvyklí. Potěšila nás třeba rozmanitost herních režimů a exkluzivní postava Fade. Nováčkům možná chvíli potrvá, než se zorientují v široké škále zbraní a hrdinů a vyberou si své favority. Hra je ale trochu náročnější, a tak na starších zařízeních možná bude nutné snížit grafiku.

více

Tipy a triky

Battle Royale

Není radno vyskakovat hned jak je to možné. Na začátku vyskočí vždy spousta lidí a kolikrát nemáte ani čas na nalezení pořádné výbavy. Nesbírejte zbytečné vybavení, například pokud vaše zbraň používá zelené náboje, není nutné brát ty červené, pouze vám budou zavazet v batohu. Spolupracujte se svým týmem. Vyrábějte si lepší předměty pomocí Replicatoru. Ten se často nachází ve větších lokacích.

Arény

Neutrácejte všechny své peníze a zkuste si část z nich ušetřit na další kola. Pokud utratíte vše za výbavu a poté kolo prohrajete, možná vám zbude málo financí na kolo následující. Souboje jsou většinou rychlé, zdržujte se proto se svým týmem a vzájemně si pomáhejte.

Následující informace můžou
ovlivnit zážitek z objevování hry.

Chci to vidět

Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky